
Vědecký základ frekvenční terapie je založen na nejnovějších poznatcích kvantové fyziky a biofyziky. “Existuje dvojí aspekt hmoty, jednou jako částice, jednou jako záření (Louis Victor Prince de Broglie, fyzik – Nobelova cena 1929).“ To znamená, že každé částici hmoty přísluší jedno elektromagnetické pole.
Elektromagnetické záření se skládá z fotonů. Jsou to světelné částice, které se pohybují rychlostí světla. Fotonové záření, které buňky vyzařují, spolu vzájemně komunikuje. Každá hmota, tedy také buňka a každá část těla, ale i viry, bakterie, pyl, toxiny, ... mají určité elektromagnetické záření. Každá hmota má podle svých vlastností jednu přesnou vlnovou délku nebo frekvenci s naprosto individuální charakteristikou – frekvenčním vzorem.
Biofotonový výzkum se zabývá komunikací buněk pomocí „světelných záblesků“ (vyzařování fotonů). Buňky si vyměňují informace prostřednictvím určitých frekvencí. Ve zdravém těle tento přenos informací funguje bezchybně. Tak může každá buňka nebo každá část těla vykonávat svou úlohu. Avšak pokud na naše tělo působí rušivé látky (alergeny, těžké kovy, jedy, bakterie, viry, plísně atd.) nebo škodlivá záření, mohou narušovat komunikaci mezi buňkami. Pokud je komunikace mezi buňkami narušena, dochází k oslabení jejich funkce, což se nejprve projevuje neurčitými poruchami vnitřního stavu, poklesem výkonu, chronickou únavou a později i různými změnami v jednotlivých orgánech. Symptomy se objevují nejprve tam, kde má člověk své slabiny, které mohou být i geneticky podmíněné.
Ve frekvenční terapii se pomocí biorezonančních přístrojů se vstupní elektrodou odebírají frekvenční vzory z těla nemocných oblastí nebo rušivých látek a přenášejí se kabelem do přístroje. Tyto nemocné frekvenční vzory se upraví na zdravé frekvenční vzory a přes modulační podložku se posílají zpět do těla. Patologie se neutralizuje. Chyba se opraví na úrovni buněčné komunikace a tím se aktivuje regenerační proces. Detoxikační orgány (játra, žlučník, ledviny, střeva,...) se otevřou a odvádějí škodlivé látky z těla ven.